ליווי אישי

מחוברים מחברת בתוכה אנשים שונים, שאומנם לכולם מכנה משותף שסוחף אותם למסע משותף, אך כל איש ואישה הם עולם שלם שמתמודד עם החיים שלפני ואחרי ובאמצע.צוות מחוברים מורכב ממדריכים מתנדבים. כל מדריך מלווה כחמישה מתמודדים.
הליווי כולל קשר טלפוני רציף, ביקורים בבתי החולים, ביקורים בבית, הליכה משותפת לבדיקות, פגישה על כוס קפה, ועוד ,ההקשבה הפרטנית לצרכיו האישיים של המתמודד, הן הנפשיים, והן הפיזיים, כגון: השגת מכשור רפואי, תרופות, גיוס כספיים במצב כלכלי ירוד.
יעוץ זוגי, פתרונות לדיור, קשרים בינלאומיים להשגת רופאים מומחים ועוד, הינם חלק בלתי נפרד מהמצבים השונים אליהם נקלעים המתמודדים.
בפגישות אילו, הקרבה והאכפתיות הנוצרות בין המדריך למתמודד מאפשרת לתת עזרה ותמיכה מקסימלית. קשר זה מעניק תמיכה מחבקת ותומכת, ומחזק את המשפחתיות של מחוברים.

קבוצות תמיכה

"מחוברים" מאמינה כי ההתמודדות המשותפת יכולה להביא תמיכה אדירה לחולה ולחולל שינויים ביכולת החולה להתגבר על המחלה והשפעותיה הקשות. מתוך כך "מחוברים" מפעילה קבוצות תמיכה באזורים השונים בארץ.
קבוצת התמיכה מתנהלות בהנהלתו ובפיקוחו של מר אברהם וולך, מנהל מחוז ירושלים של "אמונה" ומתקיימות ע"י מנחים בעלי הכשרה מקצועית וניסיון רב בתחום. בקבוצות התמיכה ישנו שייח פתוח ומכיל של המתמודדים, במטרה להגיע להשלמה, רוגע וחוזק במלחמה בסרטן.
השותפות הקבוצתית מעניקה הרגשת ביטחון והרגשת "ביחד", שלרבים מהמתמודדים חסרה בתקופה קשה זו.
הנושאים המועלים במהלך הפגישות מדברות על כעסים, פחד מהכאב ותופעות הלוואי, פחד מהמוות, אובדן, הכחשה, דיכאון, אשמה יחסים זוגיים, מיניות, תלות, בדידות, מידע רפואי, נושאים כספיים ותעסוקתיים ועוד.
"מחוברים" פועלת בפרויקט זה מתוך ידיעה ברורה כי השיתוף ברגשות ובחוויות, וההקשבה לאחרים מסוגלים לעזור בריפוי הנפשי והפיזיולוגי כאחד, והינו בעל חשיבות רבה . השתתפות בקבוצת התמיכה הינה ללא תשלום כוללת סידרה של ארבע מפגשים בחודש, עם אפשרות להמשכיות לפי הצורך.

פעילויות

מחוברים מחברת בתוכה אנשים שונים, שאומנם לכולם מכנה משותף שסוחף אותם למסע משותף אך כל איש ואישה הם עולם שלם שמתמודד עם החיים שלפני ואחרי

 • סדנא בבית קינן הרצליה

  התכנסנו בבית קינן בהרצליה, בחסות עיריית הרצליה. את פנינו קיבל מר משה פדלון, ראש העיר. בהמשך הערב הועברה סדנה חוויתית על ידי ורד ויסמן ורענן נשיא מחברת "מהלכים". הצמד המקסים העביר סדנא שכולות תובנות לחיים וכלים להמשך הדרך.

 • מפגש תיפוף עם ארהל'ה קמינסקי

  התכנסנו לערב גיבוש, שכולו חוויה. ערב שכולו תיפוף וקצב, עם ארהל'ה קמינסקי הגדול! בהמשך הערב, נהנינו מסטנד אפ מצחיק במיוחד. הערב כולו היה בחסות אייל תור, שפינק אותנו בארוחה מכל הלב והנשמה תודה ענקית לכל מי שתרם לערב זה!!!

 • שבת משותפת בבית יציב באר שבע

  בשבת האחרונה יצאנו לפסק זמן מחיי השגרה היום יומי של טיפולים , הקרנות, וכל העיסוקים סביב המחלה .התפנקנו בחסות בית יציב באר-שבע והדס המדהימה!! ועוד רבים וטובים ,לשבת מדהימה ומעצימה בכל קני מידה.

 • מפגש לקראת חנוכה

  בערב חורפי התכנסנו באווירה ביתית וחמה אצל משפחת אסולין בנוף איילון , למפגש מגבש ומאחד, את הערב פתחנו בשיח קבוצתי , ולאחר מכן נפגשנו עם מזל סלומון שהעבירה סדנא מעצימה

 • סיור סליחות

  ירושלים הקדושה קיבלה אותנו עם מאות המטיילים הנוספים שפקדו את העיר העתיקה, לסיור סליחות. איתן אשכנזי החיה בסיפוריו את גיבורי היהודים שהשרישו את סיפורם וחותמם , תוך סיור בבתי הכנסת בעיר העתיקה. היה מעורר ומכין לקראת יום הכיפורים.

 • מפגש עם צביקה הדר ורוני דלומי

  בלב תל אביב שוכן לו בית קסטיאל. מקום פסטורלי מעוצב, ירוק ויפיפה. התאספנו כולנו לארוחת אחה"צ של ברבקיו וסלטים מפינוקיו של "מלח פלפל". במהלך הברבקיו חברו אלינו צביקה הדר ורוני דלומי המהממת.

 • הופעה אביתר בנאי

  "יש לי סיכוי להינצל אני יודע, אני אוכל עוד לדבר באהבה.." מילים ידועות, שכולנו מכירים, קיבלו פתאום משמעות חזקה וחודרת. כל אחד מאתנו הרגיש כאילו אביתר בנאי שר את השיר במיוחד בשבילו. מספר את הרגשות שבתוכו.

 • שבת בעין גדי

  שבת משותפת.. נשמע מעצים. ואכן כך היה.התחלנו את המפגש בצהרי יום שישי, בגן הבוטני של קיבוץ עין גדי, לסיור מרתק. הרגשה, של קמונה, מגבשת ונעימה. קבלת שבת נעשתה בשירה ובאווירה קסומה של שבת במדבר, עם רוח מדברית שמרגיעה ומרוממת את הנפש

 • מסיבת חורף

  מסיבת פתיחת החורף התקיימה בחום ובצחוק רם... משפחת בוהרון בהרצליה אירחה אותנו למסיבה מדהימה חגיגית ומיוחדת. במהלך הערב התפקענו בסדנת צחוק של חננאל אמיתי. אל האירוע הצטרף הגדול מכולם "יובל סמו" בקטעים מצחקים במיוחד.

 • מסיבת חנוכה - "באנו חושך לגרש"

  שלומי שבת, בא להאיר את חג החנוכה שלנו. התכנסנו כולנו להדלקת נרות משותפת באולם באוניברסיטת בר אילן . אווירה אינטימית עם זמר גדול.

 • מפגש עם טל סלע

  הרצאה מדהימה של טל סלע. האיש שיצא למסע מרתק ממקסיקו- לקנדה. 120 ימים כ 4262 ס"מ, בו נבחנו תעצומות הנפש והגוף הקיימים באדם. שאבנו ממנו עוצמה וכוח וגם חשק ,לראות עולם עצום ויפה שעוד מחכה לנו...

 • טיול ג'יפים לאור ירח

  בשעות הערב יצאנו לטיול לילי בג'יפים לאור הירח. חוויה מטורפת טבולה בנופים ובמראות הטבע הקסום, המעורר והמרגיע כאחד. הגענו עד אנדרטת "מגילות האש" , לצילום קבוצתי משם המשכנו הלאה לארוחת הערב ,בניחוחות האוויר הפתוח.

 • סיור בהר הרצל

  במנהרת הזמן חזרנו אל תקופת "קום המדינה" בסיור בהר הרצל, בירושלים. עברנו בין הגיבורים והדמויות השוכבים דומם שבסיפורו הסוחף הצליח אלידע "להעירם" ולהציגם בחיות מקסימה. סיפורים מלאי אומץ אהבה וחזון. החכמנו בחוויה מעמיקה ומעצימה גם יחד.

 • סיור ביפו העתיקה

  מפגש ביפו העתיקה החל בסיור קסום בין סמטאות העיר ונמל יפו. ההדרכה ערכה כשעה וחצי. לאחר הסיור התכנסנו במסעדה של ביני גבסו לארוחת ערב מדהימה, בסיוע של אתי אשכנזי. אכלנו, שרנו, צחקנו, והודינו לביני ולאתי על ערב מקסים .

 • שייט בתל אביב

  שטים לעבר השקיעה. במצב רוח מרומם יצאנו לשייט בחופי העיר תל אביב. הים הגדול והרוח הנושבת נסכו בכולנו הרגשה של עוצמה וכוח. לאחר השייט המשכנו לעבר גן צארס לארוחת ערב עם סגנון "על האש", וסדנא קבוצתית.

דילוג לתוכן