תודות

סיפורים אישיים

טל

העמותה הזו עונה בדיוק על כל הצרכים שלנו! בין אם זה צרכים פיזיים, צרכים חברתיים והכי חשוב צרכים נפשיים. את יעקב מלווים צוות לא קטן של מלאכים שפשוט נותנים את כל כולם בשביל שיהיה לנו טוב. זו המטרה היחידה שלהם! הצוות הזה מורכב מאנשים נשואים שעובדים בעבודות חשובות וגדולות, שעוזבים הכול לטובת מפגשים אתנו בכל מקום, בדיקות בבית החולים ושומרים על קשר טלפוני הדוק.

כל מפגש עם הקבוצה זה פשוט אוויר לנשימה… אין לי מילים להודות ליעקב ולצוות הנפלא שלו על כל מה שהם עושים עבורי ועבור חבריי.

מעריכה ומוקירה, טל בושארי

נורית

פתאום הרגשתי "בבית"! פגשתי חברים חדשים, אבל לא סתם חברים, חברים שמבינים את התחושות והמחשבות שרצות בי לאורך המסע המטורף הזה, ונמצאים במקום דומה ומזדהה.
חברים שיכולים לדעת בדיוק איך אני חשה בכל וריד ונים בגופי (פיזית ונפשית), בעקבות החומרים , הכימותרפיים. חברים שמולם אין שום צורך ב"לייפות" את המציאות, להרגיע ולשדר בריאות ושמחה, שלא תמיד כל-כך קל לשדר.

גם אם יש פערי מין, גיל, דת, אני מרגישה שכל אדם בקבוצה הזאת מחובר אלי. אמנם החיבור הזה לכאורה נכפה עלינו כשכל אחד מאתנו הצטרף בעל כורחו לקבוצת חולי הסרטן, אבל החיבור הזה הוא כל כך עוצמתי, וכל כך טוב. זה לא סתם חיבור, זה חיבור פלוס פלוס. החיבור הזה מבחינתי הוא המתנה שלי.

יחד עם המחלימים, ישנם בקבוצה מתנדבים רבים ולגביהם צר הדף מלהכיל. על האהבה הגדולה והכוחות שהם נותנים מעצמם, ההשקעה והפינוקים הטובים שהם טורחים ליצור עבורנו, והחיוך הרחב שהם דואגים להעלות לכל אחד מאתנו במפגשים ומחוץ להם בכל הזדמנות . אי אפשר מספיק להודות על כל אלה…זאת נתינה לאין קץ.

קבוצת מחוברים פלוס הפכה להיות אחת מנקודות האור (הגדול) החשובות בחיי, ואני מודה בכל ליבי על קיומה.

ע.

"שרדתי" מבחינה נפשית את הטיפולים הראשונים ואז לאחר התלבטויות רבות הסכמתי להיפגש עם קבוצת חולים צעירה, שגם הם חולים. הרגע הזה שינה את חיי מהקצה לקצה. אותה קבוצה הפכה למשפחה שנייה שלי, משפחה שעוברת את אותם הדברים שאני עוברת, תמיד תומכת ומקשיבה לכל כאב. הקבוצה מורכבת מחולים ומצוות של "מלאכים" שדואגים כל חודש לעשות לנו טוב במפגשים מושקעים, שממלאים אותי באנרגיות מחודשות. הקבוצה של מחוברים פלוס היא היום המקום הבטוח שלי. פה אני יכולה לדבר על הכל, בלי להסביר או להעמיד פנים.

החברים ממחוברים הם הראשונים שאיתם אני מתייעצת על דברים רפואיים ונפשיים או סתם חולקת , איתם רגעים מהיום יום. אני מודה להשם, לגורל וליעקב הרשקוביץ היקר על הקבוצה המלוכדת הזאת שהופכת כל יום מחדש את ההתמודדות עם הסרטן למשהו לא כל כך נורא ואפילו נחמד לפעמים.

הילה

ראשית אציין כי מהידע שלי, זוהי העמותה היחידה שבה יש מענה לחולי סרטן בגילאים אילו.

לעמותה מפגשים מרתקים ומעניינים בהם אנו מוצאים עצמנו חזקים ומחוזקים יותר ,ממפגש למפגש בהתמודדות היום יומית שלנו עם המחלה.בקבוצה נוצרים חברויות מדהימות ,שמלוות אותנו גם מחוצה לה. קשרים עם אנשים שחווים בדיוק את אותן תופעות לוואי בעקבות הטיפולים.

מצאנו מקום בו אנו יכולים לשתף, להתחזק, ו"להתנחם" והבנו ,שאנחנו לא היחידים שסובלים מהמחלה, גם פיזית, חברתית ובעיקר נפשית. השיחות שלנו במפגשים מעודדות אותנו להמשיך להיאבק במחלה בכל הכוח. עצם העובדה שחלק מחבריה החלימו וכבר אינם בקבוצה, מוכיחה ונותנת לנו תקווה, שאף אדם שלא חווה התמודדות עם מחלה כזו, לא יבין זאת.

המפגשים מלווים באווירה חברתית, ומשפחתית. כל מפגש מלווה באוכל "כיד המלך" ובעיקר באנשים טובים שעושים הכל כדי שיהיה לנו טוב. כל זאת בהתנדבות ומכל הלב והנשמה..

אני מרגישה שהקבוצה נותנת לי כלים והמון כוח להמשיך להילחם במחלה שלי. מכוונת אותי איך להתמודד עם הזוגיות שלי ומשפרת את איכות חיי בצורה מדהימה.

ממליצה לחבור למחוברים. להיות בקבוצה הכי טובה ותומכת שיש.

י.

הקבוצה הזו הייתה מעין נקודת שפיות פעם בחודש עם האנשים המדהימים שחווים את אותן הבעיות כמו שלך, אותם התיסכולים, ואותן התחושות.

אומרים שהצבא הוא כור ההיתוך הכי חזק שיש, ואני אומר שהקבוצה הזו היא כור ההיתוך שלי.

הסרטן בוחר באנשים בצורה שרירותית ( גם כן מזל ) והמפגש בקבוצה של מחוברים פלוס יוצר קבוצה הטרוגנית של אנשים שלא בהכרח קשורים אחד לשנייה ושלכולם ישנה אותה מטרה, לשרוד.

אבל מעבר למטרה החשובה הזו, הקבוצה הזו נותנת תחושות שלא תקבל בשום מקום אחר האהבה, היחס האישי, הביטחון, הידיעה שאתה יקר לאנשים שסביבך, ההבנה שאתה יכול להכיל יותר ממה שחשבת, שאתה אף פעם לא לבד.

את התחושות הללו אתה מקבל מצוות של אנשים שאין לי דרך לא קלישאתית בכדי להגדיר אותם מלבד .מלאכים, כל אחד ואחת מהם נותן לך את הנשמה והלב. לא טריוויאלי בכלל.

הצוות הזה מובל ע״י אותו יעקב הרשקוביץ שהוא סוג של מלאך-על שכל מטרתו היא לתת רגעי נחת לאנשים הללו שנבחרו שרירותית, והוא עושה זאת בכזאת שמחה, בכזה רצון טוב. כזה הוא, מלאך על.

מחוברים פלוס נתנה לי רגעים שאף עיסוק אחר בחיי לא ייתן לי, האנשים שהכרתי בקבוצה הם לא רק שותפים לדרך, הם חברים, חברים כאלו שאתה לוקח לכל החיים. אני לא אדם של קלישאות, מעולם לא הייתי כזה, אבל הקבוצה הזו שינתה את חיי, ואני לעולם אוקיר לה ולאנשים היקרים שמלווים אותה. תודה.

דילוג לתוכן