מי אנחנו?

עמותת מחוברים הוקמה למען חולים במחלת הסרטן בגילאי 20-35. העמותה הוקמה ביוזמתו ובהנהגתו של יעקב הרשקוביץ בשנת 2015 ומאגדת בתוכה חולים מכל רחבי הארץ.
מטרתה העיקרית של העמותה הינה לחבר את החולים מקבוצת גיל זו, עם פעילויות החיים התוססים והמהנים, שנעצרו והשתנו בעקבות הסרטן. העמותה הוקמה מתוך הבנה כי גם לקבוצת הבוגרים יש צורך ואף מגיע לצאת לימי כייף, לפעילויות מהנות ומאתגרות, על מנת להשתחרר ולו במעט, משגרת הטיפולים הקשה. קבוצת הבוגרים מתמודדת עם קשיים וניתוק משגרת החיים הדינמית והתוססת, המאפיינת אנשים בגילאים אילו. כל הוויתם מוקדשת למלחמה במחלה ובניסיון לשמור על אופטימיות וחיות במסע הקשה לניצחון.
הרעיון המרכזי לעטוף את החולה ואת משפחתו במסע זה, בהתמודדות עם המחלה ועם הנזקים הנגרמים לחולה ולמשפחתו באספקטים השונים. הטיפול במחלת הסרטן דורש זמן רב ומשולבים בו אשפוזים, ניתוחים, טיפולים כימותרפיים, הקרנות ועוד. נדרשת לכך סבלנות וסביבה תומכת .ומכילה לכל אורך ההתמודדות. "מחוברים" שותפה למסע .דואגת לתת תמיכה, שיתוף וליווי רציף לחולה ולמשפחתו.
העמותה פועלת בשני מישורים המתמזגים ביניהם. במישור הקבוצתי– מפגשים משותפים לכל חברי הקבוצה. במישור הפרטני – ליווי אישי לכל מתמודד לכל קבוצת חולים מדריך/ה מלווה, אשר מקיים קשר רציף עם המתמודד. קשר חם ותומך זה מאפשר מתן תמיכה קונקרטית המתאימה לצרכיו ולמצבו הרפואי והנפשי של המתמודד. פעילות העמותה במישור הקבוצתי מאופיינת בפעילויות חווייתיות במקומות ובאתרים שונים בארץ, בהופעות אומנים ידועים, בהנאות קטנות ומרוממות שמעצמים בחולה את הכוח לחיות. במהלך מפגשים אילו נוצרה "במחוברים" משפחתיות וקשרי חברות מיוחדים בין החולים ובין הצוות המלווה תחושה זו מעניקה חוסן וכוח בלחיות עם הסרטן.
בנוסף "מחוברים" מעניקה קשת רחבה של תמיכה נפשית ופיזית הכוללים: קבוצות תמיכה, יעוץ זוגי, תמיכה פיננסית במידת האפשר, השגת תרופות תיווך עם רופאים מומחים, מכשור רפואי ועוד. מערך העמותה מבוסס כולו על התנדבות של כל הצוות הניהולי וצוות המדריכים, המאמינים בכוח החיבור והשיתוף במסע זה.
קבצי ניהול תקין- ניהול תקין 2017, ניהול תקין 2018

ההנהלה

נשיא העמותה
פרופ' דרור מאירוב

פרופסור מאירוב מכהן כנשיא העולמי לשימור פוריות, ומומחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון. אחראי תחום שימור פוריות ומנהל מעבדת המחקר בבית החולים שיבא תל השומר. בנוסף מכהן כפרופ' בתחום המיילדות וגינקולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א, פרופ' דרור מאירוב הינו חוקר מוביל בתחום הפוריות שזכה בפרסים יוקרתיים בתחום ביניהם, פרס האגודה האמריקאית לפוריות ופרס האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה) ופרס האגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה בנוסף לפעילות הענפה בתחום הפריון. משמש מנהל המרפאה הגינקולוגית בחולות סרטן בבית חולים שיבא.

מנכ"ל העמותה
מר יעקב הרשקוביץ

יעקב הרשקוביץ תושב ירושלים, מתנדב מזה 22 שנה בליווי חולי סרטן .בשנה האחרונה, יזם את הקמת העמותה והינו הרוח החיה של "מחוברים" .יעקב הרשקוביץ יוצר קשר אישי עם כל חולה וחולה ומבקר מדי יום בבתי החולים בארץ בדרכו הייחודית יוצר יעקב קשר מיוחד עם החולה, בו הוא תומך ומייעץ, מסייע ומלווה יד ביד גם את החולה וגם את משפחתו ומעניק את הידיעה כי אינם מתמודדים לבד עם המחלה. במקביל יעקב מחבר בין החולה לחולים צעירים אחרים ,המתמודדים עם המחלה ובכך יוצר .קבוצה תומכת, אוהבת, ומחבקת. פועלו סייע וממשיך לסייע לרבים מחולי הסרטן בארץ.

מיכל שטרן

יו"ר

אפרת אשכנזי

חברת ועד ואדמניסטרציה

עו"ד יוחאי עשהאל

יועץ משפטי

אביגדור בן יהודה

משרד רואה חשבון

טל מימון

מנהלת אירועים

טל מימון

מנהל צוות מדריכים

אלי שטרן

מנהל קשרי חוץ
דילוג לתוכן