מי אנחנו?

עמותת מחוברים פלוס הוקמה למען חולים במחלת הסרטן בגילאי 20-40. העמותה הוקמה ביוזמתו ובהנהגתו של יעקב הרשקוביץ בשנת 2015 ומאגדת בתוכה חולים מכל רחבי הארץ.

מטרתה העיקרית של העמותה, היא להוות מקור חיבור ותמיכה עבור חולים בקבוצת גיל זו, המתמודדים עם מציאות רפואית מורכבת החווים אובדן של שגרת החיים בכל התחומים- לימודים, קריירה, חיי זוגיות, בילויים ויציאות ועוד- שגרת חיים תוססת ודינמית שנעצרה בעקבות התפרצותה של המחלה.

 העמותה הוקמה מתוך הבנה כי גם בשלב בוגר בחיים יש צורך לצאת לימי כיף, לפעילויות מהנות ומאתגרות, על מנת להשתחרר ולו במעט, משגרת הטיפולים הקשה, אשר בזמן זה כל הוויתם מוקדשת למלחמה במחלה ובניסיון לשמור על אופטימיות וחיות במסע הקשה לניצחון.

הרעיון המרכזי הוא לעטוף את החולה ואת משפחתו המתמודדים במסע זה עם המחלה ועם הנזקים הנגרמים באספקטים השונים בחיים. הטיפול במחלת הסרטן דורש זמן רב ומשולבים בו אשפוזים, ניתוחים, טיפולים כימותרפיים, הקרנות, טיפולים ביולוגיים ועוד.
נדרשת לכך סבלנות וסביבה תומכת ומכילה לכל אורך ההתמודדות.
"מחוברים פלוס" שותפה למסע- דואגת לתת תמיכה, שיתוף וליווי רציף לחולה ולמשפחתו.

העמותה נפגשת אחת לחודש למפגש משותף לכל חברי הקבוצה. מפגשים אלה מאופיינים בתמיכה, בהנאות קטנות ומרוממות שמעצימים בחולה את הכוח לחיות. 

לכל מתמודד מתחבר מתנדב מלווה אשר מקיים עימו קשר רציף, חם ותומך. קשר זה מאפשר מתן תמיכה קונקרטית המתאימה לצרכיו ולמצבו הרפואי והנפשי של המתמודד.

בנוסף "מחוברים" מעניקה קשת רחבה של תמיכה נפשית ופיזית הכוללים:
קבוצות תמיכה בליווי פסיכולוג, יעוץ זוגי, תמיכה פיננסית במידת האפשר, השגת תרופות, תיווך עם רופאים מומחים, מכשור רפואי ועוד. 
במהלך מפגשים אלו נוצרה "במחוברים" משפחתיות וקשרי חברות מיוחדים בין המתמודדים ובין הצוות המלווה . מערך העמותה מבוסס כולו על התנדבות של כל הצוות הניהולי וצוות המתנדבים, המאמינים בכוח החיבור והשיתוף במסע זה.

ההנהלה

מנכ"ל העמותה
מר יעקב הרשקוביץ

יעקב הרשקוביץ תושב ירושלים, מתנדב מזה 30 שנה בליווי חולי סרטן.
בשנת 2015 יזם את הקמת העמותה והינו הרוח החיה של "מחוברים פלוס".
יעקב יוצר קשר אישי עם כל חולה וחולה ומבקר מדי יום בבתי החולים בארץ, בדרכו הייחודית יוצר יעקב קשר מיוחד עם החולה, בו הוא תומך ומייעץ, מסייע ומלווה יד ביד גם את החולה וגם את משפחתו ומעניק את הידיעה כי אינם מתמודדים לבד עם המחלה.
במקביל יעקב מחבר בין החולה לחולים צעירים אחרים, המתמודדים עם המחלה ובכך יוצר קבוצה תומכת, אוהבת, ומחבקת.
פועלו סייע וממשיך לסייע לרבים מחולי הסרטן בארץ.

נשיא העמותה
פרופ' דרור מאירוב

פרופסור מאירוב מכהן כנשיא העולמי לשימור פוריות, ומומחה במיילדות, גינקולוגיה ופריון. אחראי תחום שימור פוריות ומנהל מעבדת המחקר בבית החולים שיבא תל השומר. בנוסף מכהן כפרופ' בתחום המיילדות וגינקולוגיה בבית הספר לרפואה באוניברסיטת ת"א, פרופ' דרור מאירוב הינו חוקר מוביל בתחום הפוריות שזכה בפרסים יוקרתיים בתחום ביניהם, פרס האגודה האמריקאית לפוריות ופרס האגודה הישראלית לחקר הפוריות (איל"ה) ופרס האגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה בנוסף לפעילות הענפה בתחום הפריון. משמש מנהל המרפאה הגינקולוגית בחולות סרטן בבית חולים שיבא.

מיכל שטרן

יו"ר העמותה

אפרת אשכנזי

חברת ועד ואדמניסטרציה

טל מימון עמירה

מנהלת העמותה

נגה וינשטוק

מנהלת דיגיטל

קרן ארפי

צוות רפואי

עו"ד יוחאי עשהאל

יועץ משפטי

אביגדור בן יהודה

משרד רואה חשבון
דילוג לתוכן